Реєстрація неприбуткової організації

Професійна й швидка

Реєстрація неприбуткової організації


Замовити

Неприбутковою організацією є юридична особа, яка включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій та яка відповідає вимогам Податкового кодексу України.

Головною умовою неприбуткової організації є використання своїх прибутків виключно для реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Неприбутковими організаціями можуть бути громадські об'єднання, благодійні організації, спілки, асоціації, інші об'єднання юридичних осіб та житлово-будівельні кооперативи.

Процес реєстрації неприбуткових організацій можна поділити на декілька етапів.

Перший етап.

Проведення установчих зборів та підготовка установчих документів неприбуткової організації.

Другий етап.

Державна реєстрація неприбуткової організації.

Для державної реєстрації, необхідно підготувати наступні документи:

   1) заяву про державну реєстрацію;
   2) документ, що підтверджує створення неприбуткової організації;
   3) відомості про керівні органи неприбуткової організації;
   4) установчі документи неприбуткової організації;
   5) реєстр громадян, які брали участь в установчих зборах неприбуткової організації;

Третій етап.

Включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Для включення до реєстру неприбуткових установ та організацій, неприбутковій організації до контролюючого органу за її місцезнаходженням необхідно подати реєстраційну заяву за формою №1-РН та копії установчих документів.

Слід також зазначити, що для включення до реєстру неприбуткових установ та організацій, установчі документи неприбуткової організації повинні відповідати вимогам, які зазначені в п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України.

Таким чином, при реєстрації неприбуткової установи, обов’язково необхідно враховувати щоб неприбуткова організація була зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює її діяльність.

Одночасно, хочемо повідомити, що до 01 січня 2017 року всі неприбуткові організації повинні привести свої установчі документи у відповідність до норм Податкового кодексу України. Якщо установчі документи неприбуткової організації не будуть приведенні у відповідність до норм Податкового кодексу України, то така організація буде виключена з реєстру неприбуткових установ та організацій та буде платником податку на прибуток на загальних підставах.

ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО НАС

юридична, бухгалтерська, кадрова і організаційна підтримка

попереднє замовлення